Příspěvky

19.9. Dolní Moravice- Strahovice 3:1

19. 9. 2015

7. kolo 19. 9. 2015 Dolní Moravice - Strahovice 3 : 1

V sobotu 19. září odehrála Moravice další mistrovské utkání. Na domácím hřišti hostila fotbalisty ze Strahovic, kteří jsou v současné době na 2. místě tabulky a dosud bez porážky.

Utkání skončilo vítězstvím Moravice 3:1. Strahovice utrpěli první porážku a domácí si připsali další 3 body do tabulky. Hned od začátku utkání Moravice svou aktivní hrou dávala najevo, že chce na domácí půdě hrát na vítězství, aby 3 body zůstaly doma. Jeden z prvních útoků Moravice byl brejk Vaněrka, kterého při samostatném postupu na branklu hostů zastavil jejich obránce nedovoleným zákrokem zezadu, což bylo potrestáno rozhodčím pouze žlutou kartou, i když charakter tohoto faulu jasně odpovídal vyloučení. Tím poškodil domácí.

Útočné úsilí domácích přineslo už v 5. minutě vedení, kdy Mitov dává gól na 1:0 a dostává Moravici do vedení. V dalším průběhu se hra vyrovnává, soupeř se snaží o branku a  Moravice chce dát druhý gól pro uklidnění. Ve 13. minutě kryje brankář domácích „tutovku“ Strahovic. Moravice odpovídá stejnou mincí. V 17. minutě, po volném kopu Pospíšila, končí míč z hlavy Pohanky nad brankou hostů. 20. minuta přináší solo Michala Valy, brankář hostů ale jeho střelu krje. Ve 34. minutě Pospíšil z volného kopu těsně míjí branku hostů.

V úvodu druhého poločasu je obraz hry stejný jako na začátku prvního. V 50. minutě hosté snižují na 2:1 a další průběh utkání je velmi dramatický, až do chvíle, kdy v 62. minutě Mitov dává třetí gól a upravuje stav utkání na 3:1, což přináší uklidnění pro domácí. Tento stav se už do konce utkání nemění a Moravice vítězí 3:1.

Sestava: Hojgr – Silvano, Lesák, Bureš, Pohanka – Baštrnák, Zapletal (85. Kubját), Pospíšil, Mitov (84. T. Kopeček) – Michal Vala (82. Pohaněl), Vaněrek.

Branky:  Mitov 2, Zapletal

Žlutá karta: Vaněrek.

J. Zoth

12.9. Velké Hoštice - Dolní Moravice 1:3

12. 9. 2015

6. kolo 12. 9. 2015 Velké Hoštice - Dolní Moravice 1 : 3

Bylo to utkání vyznačující se velkou fotbalovou pracovitostí a dřinou tak, že v prvním poločase to byla více pracovitost a úsilí a druhý poločas museli moravičtí přidat velkou dávku fotbalové dřiny, aby dosáhli na vítězství. Prvních dvacet minut utkání Moravice dobře kombinuje a tím domácí přehrává. Výsledkem je Baštrnákovo břevno, Vaněrkova střela nad a Doleželova vedle tyče a taktéž i Vaněrkovi končí míč z jeho kopačky vedle tyče soupeřovy branky. Další Vaněrkovu střelu sráží obránce domácích mimo branku. To vše je úspěšně zakončeno ve 29. minutě Doleželovou ranou z šestnáctky k tyči a vedeme nad domácími 0 : 1.  V závěru poločasu Moravice při rozehrávce od obránců dělá chyby. Soupeř je však nevyužil.

V úvodu druhé půle se domácí zvýšenou aktivitou snaží o vyrovnání. Snahu domácích poněkud zmrazil v 56. minutě Deležel, který nádhernou střelou z levé strany dává na 0 : 2. Tato branka byla pro Moravici moc důležitá, jak se ukázalo nedlouho nato, kdy domácí v 60. minutě prováděli v šestnáctce našeho obránce pokutový kop za hraní rukou a s velkým štěstím ho proměnili. Náš obránce byl za ruku vyloučen, domácí snížili na 1 : 2 a Moravice zbývajících 30 min. do konce utkání dohrává o 10 hráčích. V 69. minutě však přichází pro moravické hráče uklidnění, když po útočné akci Mitov střílí gól do sítě domácích na 1 : 3 pro Moravici. Zoufalý nápor domácích, kteří mají převahu jednoho hráče, Moravice velkou dřinou ubrání a výsledek 1 : 3 a hlavně 3 body, odváží domů.

Sestava: Hojgr – Silvano, Lesák, Bureš, Polášek – Baštrnák (85. Kubját), Zapletal, Mitov (80. Barák), Michal Vala – Doležel, Vaněrek.

Žlutá karta: Baštrnák, Michal Vala. Červená karta: Polášek.

Branky: 29. min. 0 : 1 – Doležel, 56. min. 0 : 2 – Doležel, 60. min. 1 : 2 – domácí z pokut. Kopu, 69. min. 1 : 3 – Mitov

Rozhodčí: Hrubý

J. Zoth

5.9. Dolní Moravice - Město Albrechtice 1:2

5. 9. 2015

5. kolo 5. 9. 2015 Dolní Moravice - Město Albrechtice 1:2

V sobotu 5. září se Moravice podruhé představila domácímu publiku. Soupeřem bylo Město Albrechtice. Utkání skončilo 1:2 a hosté si odvezli tři body. Domácí začali utkání náporem, který přinesl už ve 3. minutě Michlu Valovi a v 10. minutě Vaněrkovi velkou šanci, ale nedokázali je využít. V dalším průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity. Až v závěru poločasu ve 44. minutě v šestnactce domácích nekrytý soupeřův útočník dává branku a posílá své mužstvo do  šatny s vedením 0:1. Oboustranně vyrovnaná hra pokračuje i po přestávce. Z šanci domácích ve 48. minutě Popíšilův přímý kop míjí soupeřovu branku. Pak tentýž hráč v 64. minutě centrovaným míčem nachází v šestnactce hostů Zapletala a ten vyrovnává na 1:1. Dlouho se však Moravice z vyrovnání neradovala. V 72.minutě při bránění soupeře se našemu obránci podařilo zasáhnout míč tak nešťastně, že ten skončil v domácí síti. Snaha moravických hráčů do konce utkání aspoň vyrovnat vyšla naprázdno a nepomohlo ani střídání, kdy šli na hřiště čerství hráči.

Sestava: Hojgr -Silvano (70. min. T. Kopeček), Lesák, Zapletal, Cetkovský (55. min. Polášek) - Baštrnák, Pohanka, Pospíšil, Bureš (80. min. Pohaněl) - Michal Vala (55. min. Mitov), Vaněrek.

Branky: 44.min. hosté 0:1, 64. min. Zapletal 1:1, 72. min. vlastní 1:2. I to se ve fotbale stává. Dát více gólů než soupeř a přesto nevyhrát.

J. Zoth

29.8. Otice - Dolní Moravice 5:1

29. 8. 2015

4. kolo 29.8.2015  Otice - Dolní Moravice 5:1

V pořadí třetí utkání soutěže odehrála Moravice na hřišti  soupeře v Oticích v sobotu 29. srpna. Mělo to být ověření formy mužstva zda předchozí dva dobré výsledky, remíza venku a zisk tří bodů doma, byly docíleny trvalejší dobrou výkonností nebo to byla spíš nahodilost. Výsledek z Otic však na tuto otázku nedal odpověď. Moravice hned od začátku utkání se snažila vyvíjet na domácí tlak, také se ji to dařilo. Jenže domácí hned z prvního útoku po chybě našich soupeřů nám ve 3. minutě dávají gól. Moravice stále hraje na půlce domácích, ti k protiútoku volí dlouhé přihrávky do naší obrany, která s tímto způsobem hry má značné problémy a v 35. minutě opět chybuje a domácí zvyšují na 2:0. Do konce prvního poločasu Moravice ve 44. minutě snižuje Doleželem z volného přímého kopu na 2:1. Ve 20. minutě pro zranění musel střídat Milan Vala, což poněkud rozhodilo koncepci záložní řady, přesto je Moravice stále aktivnější než domácí. Hned v úvodu druhého poločasu má Moravice velkou šanci na vyrovnání, to když se v 55. minutě ocitá Jirka Barák s míčem za obranu domácích sám proti brankáři,  ale jeho střela míjí branku. To byla naše největší gólová šance a mohla přinést vyrovnání. Domácí to povzbudilo k větší aktivitě, stále více se tlačí do naší obrany. Tlak soupeře přináší chyby při našem bránění. V 60. minutě "vyrobíme" pokutový kop a Otice využijí ke zvýšení na 3:1. Krátce na to v 68. minutě opět ve středu obrany vyrobíme chybu, když otálíme s odehráním míče, následně ho ztrácíme a soupeři se tak naskýtá šance na gól a tu také využívá a zvyšuje na 4:1. Na konečných 5:1 zvyšují Otice opět po nedůrazu moravických hráčů při bránění. Přesto že Moravice, hlavně v prvním poločase, byla aktivnější než domácí, chybami při bránění, nepřesnými přihrávkami a dlouhým držením míče hráči = voděním v druhé půli utkání, dovolila domácímu mužstvu uhrát výsledek 5:1.

Sestava: Hojgr - Silvano (75. min. Polášek), Lesák (75. min. Pohaněl), Zapletal, Bureš - Baštrnák, Pohanka, Milan Vala (20. min.Barák), Michal Vala - Doležel, Vaněrek.

Branky: 5.min. 1:0 domácí, 35. min. 2:0 domácí, 44. min. 2:1 Doležel, 60. min. 3:1 domácí, 68. min. 4:1 domácí, 72. min. 5:1 domácí,

Rozhodčí: Muroň

J. Z.

22. 8. Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

22. 8. 2015

3. kolo 22. 8. 2015 Dolní Moravice - Bruntál B 5 : 3

V sobotu 22. srpna se poprvé fotbalisté Moravice v novém ročníku I. B třídy představili domácím fanouškům. Soupeřem bylo B mužstvo Bruntálu. Už úvod utkání naznačoval odhodlání domácích být v něm úspěšní. Naznačovala to i úvodní branka v síti hostů již v 3.minutě. Tlak domácích neustál ani po pokutovém kopu v 25. minutě, ze kterého hosté vyrovnali. Úsilí domácích korunoval Doležel už 2 minuty poté brankou na 2 : 1. Uplynulo dalších 10 minut a Silváno zvýšil na 3 : 1 pro domácí. Celý první poločas nasvědčoval svým průběhem, že toto utkání bude pro domácí snadnou záležitostí. Je tomu tak i v první části druhé půle utkání. Moravice si však vyrobila několik komplikací, které další průběh zdramatizovaly. V 51. minutě domácí neproměnili pokutový kop. V 55. minutě je Vaněrek v gólové šanci, ale nedal. V 67.minutě nabíhá před soupeřovu branku Michal Vala a dává gól, ale není nám uznán pro postavení mimo hru. O zvýšení vedení Moravice se v 69.minutě postaral Doležel na 4 : 1. Po střídání v závěru utkání, které si vynutila fyzická únava střídaných hráčů, přinesla do mužstva domácích snížení aktivity ve hře. To využili hosté a v 75. minutě snížili na 4 : 2. Pak v 83. minutě domácí ztrátou míče ve středu hřiště nabídli soupeři možnost rychlého protiútoku a ten toho využil ke snížení na 4 : 3 a závěr utkání se rázem zdramatizoval. Vítězství Moravice v 86. minutě pojistil gólem Michal Vala na konečných 5 : 3. Utkání vyvíjející se od začátku pro domácí velmi příznivě se v jeho druhé části a hlavně v závěru, stalo dramatickým.

Sestava: Hojgr - Silvano (70. min. Tomáš Kopeček), Lesák, Zapletal, Cetkovský - Barák 46. min. Michal Vala), Pohanka, Pospíšil, Baštrnák (80. min. Polášek) - Doležel, Vaněrek.

Branky: 3. min. 1:0 Doležel, 25. min. 1:1 hosté z pokutového kopu, 27. min. 2:1 Doležel, 37. min. 3:1 Silvano, 69. min. 4:1 Doležel, 75.min. 4:2 soupeř, 86. min. 5:3 Michal Vala

Rozhodčí: Porubek

J. Z.

15. 8. 2015 Žimrovice - Dolní Moravice 1:1

15. 8. 2015

2. kolo 15. 8. 2015 Žimrovice -  Dolní Moravice 1:1

První soutěžní utkání odehrála Moravice 15. srpna na hřišti v Živronicích s výsledkem 1 : 1 a ziskem jednoho bodu. V oboustranně vyrovnaném utkání se Moravice ujala vedení už v 3. minutě, když po rohovém kopu Michal Vala hlavou skóroval. Vedení Moravice udržela až do 50. minuty, kdy soupeř po kombinaci v naší 16 vyrovnal na 1 : 1. Poté domácí zvýšili úsilí, chtěli strhnout vedení na svou stranu. Moravické mužstvo však tomuto tlaku odolalo, naopak několika útočnými akcemi si brejky vytvořilo slibné gólové šance, v zakončení však chyběla lepší řešení. Totéž lze říci i o soupeři. Remíza je tedy spravedlivým výsledkem tohoto utkání i když pro Moravici je dovezený bod ze soupeřova hřiště úspěchem a dobrým vstupem do nové sezony.

Sestava: Polášek - Babčák,(60.min. Barák),Zapletal, Lesák, Cetkovský - Silvano, Milan Vala, Pospíšil, Baštrnák(81. min. David Kopeček) - Michal Vala, Vaněrek.

Góly: 3. min. Michal Vala, 50. min. soupeř.

Projev celého mužstva byl bojovný spojený s velkým úsilím o dobrý výsledek a podíleli se na něm všichni hráči. Může to být dobrou devízou do dalších utkání.