Výsledky XXXII. ročníku Silvestrovského běhu 2014

6. 1. 2015

1. 11. 2014 Velké Heraltice - D. Moravice

19. 11. 2014

1. 11. 2014 Velké Heraltice - Dolní Moravice 2 : 0

V sobotu 1. listopadu odehrála Moravice své předposlední mistrovské soutěže podzimní části. I v tomto utkání hrané na hřišti soupeře Velké Heraltice neuspěla a prohrála 2 : 0. Úvod utkání byl pro obě mužstva vyrovnaný. Od 15. minuty se však začala projevovat větší rychlost domácích. Krátce na to musí pro zranění odstoupit Lesák. V 31. minutě Moravice provádí rohový kop, Michal Vala dává hlavou nad břevno. Další rohový kop Moravice - také neúspěšně. Ve 43. minutě Tlapal odvrací centrovaný míč tak nešťastně, že ten skončí ve vlastní brance a domácí jdou do kabiny se skórem 1 : 0. 46. minuta přináší náš přímí kop. Střela však jde nad branku. 49. minuta, Baštrnák se ocitá před domácí brankou, ale míjí. Začínáme mít tlak, ale finální přípravka je vždy nepřesná. Vajdíkova střela jde vedle branky a další jeho střelu kryje brankář. V 64. minutě soupeř zvyšuje na 2 : 0. 84. minuta přináší nedovolený zákrok domácího brankáře na našeho útočníka. Nařízenou penaltu však Vajdík nedal. Brankař mi ji chytil.

Sestava: Lašák - Cetkovský, Lesák, Pohanka. Tlapal - Baštrnák, Gajer, Schwarz, Michal Vala - Vajdík, Bureš

Rozhodčí: Krzisch

J. Z.

19. 10. 2014 Velké Hoštice - Dolní Moravice

6. 11. 2014

19. 10. 2014 Velké Hoštice - Dolní Moravice 1 : 1

V neděli 19. října odehrála Moravice další mistrovské utkání na hřišti ve Velkých Hošticích s výsledkem 1 : 1. Začátek utkání přinesl tlak Moravice. Už v 5. minutě střílí Vaněrek nad soupeřovu branku. Soupeř přichází ke slovu. Ve 13. minutě jeho střelu z přímého kopu Lašák kryje. Od 20. minuty soupeř hru vyrovnává. 23. minuta přináší střelu Schwarze vedle soupeřovy branky. Ve 26. minutě se soupeř dostává do naší šestnáctky, obránci míjí centrovaný míč a ten doráží soupeř do naší branky, a ujímá se vedení na 1 : 0. Ve 43. minutě máme pro změnu šanci my, ale Michal Vala střílí hlavou nad soupeřovu branku. V 53. minutě podobně nepřesně zakončuje Polášek centrovaný míč. Od 60. minuty přebírá iniciativu domácí mužstvo a to díky tomu, že uprostřed hřiště kazíme moc přihrávek, vázne kombinace, nemáme mezihru. V 71. minutě přichází naše vyrovnání na  1 : 1. Sitař dává gól po volném kopu do soupeřovy šestnáctky, ještě se naskytla Michlovi Valovi šance na vzstřelení branky, ale zůstalo nevyužito. Soupeř byl k poražení. Stačilo by k tomu v druhém poločasu zvýšit naše úsilí a zkvalitnit hru, což se nepodařilo.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Sitař, Tlapal (46. min. Cetkovský), Baštrnák, Vajdík, Schwarz, Michal Vala - Pospíšil, Vaněrek.

Rozhodčí: Muroň

J. Z.

12. 10. 2014 D. Moravice - Chuchelná

12. 10. 2014

12. 10. 2014 D. Moravice - Chuchelná 2 : 2

V neděli 12. října bylo odehráno další mistrovské utkání mezi domácí Moravicí a hostující Chuchelnou, s výsledkem 2 : 2. Moravice v prvním poločase chybami v 8. a 40. minutě prohrávala 0 : 2. Nedařila se kombinace ve středu hřiště, kde hráči domácího mužstva ztráceli nepřesností míče, které získaval soupeř a hra Moravice se tak stala bojem o míč. A když k tomu ještě přistoupily neúspěšné šance na střelení branek, které se naskytly = v 30. minutě Michal Vala hlavou těsně nad, v 31. minutě se ocitá sám v pokutovém území hostů, ale těsně míjí, v zápětí střílí Michal Vala těsně nad soupeřovu branku, další střela z kopačky Schwarze jde nad břevno hostů, odchází domácí mužstvo do šatny s dvougólovým mankem. Moravice se v druhé půli utkání zvýšenou aktivitou snaží stratit nepříznivý stav. Zčásti se to daří. Michal Vala v 62. mniutě snižuje na  1 : 2. Od 75. minuty se tlak domácích ještě zvyšuje a jsou šance na góly, které mají Vajdík a Michal Vala. Podaří se to až Lesákovi. Ten vyrovnává v 90. minutě na 2 : 2. Chyby v začátku utkání nás opět připravily o body.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Sitař, Tlapal - Baštrnák, Gajer (60. min. Cetkovský), Schwarz, Michal Vala - Vajdík, Pospíšil

Branky: 8. min. hosté, 40. min. hosté, 62. min. Michal Vala, 90. min. Lesák

Rozhodčí: Seipel

J. Z.

4. 10. 2014 Chomýž - D. Moravice

4. 10. 2014

4. 10. 2014 Chomýž - D. Moravice 2 : 1

V sobotu 4. října odehrála Moravice další mistrovské utkání v Chomýži s výsledkem 2 : 1 pro domácí. Průběh celého utkání byl vyrovnaný. V 28. minutě Bureš (posila z Rýmařova, hrající první utkání za Moravici) zastavuje v naší šestnactce soupeřova útočníka nedovoleně, je z toho pokutový kop a domácí se ujímají vedení 1 : 0. Ve 44. minutě je Schwarzovi po faulu zraněno rameno, ale pokračuje ve hře. V 59. minutě Polášek hlavou po rohovém kopu vyrovnává na 1 : 1. V 60 minutě dává Michal Vala nad soupeřovu branku. Taktéž v 67. minutě Tlapal z přímeho kopu střílí nad. V 71. minutě soupeř zvyšuje na 2 : 1.

Moravice stále pronásledována absencí několika hráčů z důvodu zranění, nemoci i pracovního zaneprázdnění nastoupila v sestavě: Lašák - Polášek, Lesák, Bureš, Tlapal, Baštrnák, Gajer, Schwarz, Michal Vala, Vajdík, Pohaněl

Branky: Polášek

Rozhodčí: Byrtus

J. Z.

28. 9. 2014 D. Moravice - Uvalno

28. 9. 2014

28. 9. 2014 D. Moravice - Uvalno 6 : 2

Čekání na vítězství ukončeno. Stalo se tak v nedělním mistrovském utkání s hostujícím Uvalnem. 28. září, kdy si Moravice vynahradila všechno trápení, smůlu a neúspěchy minulých utkání a zvítězila 6 : 2. Celý první poločas však nenasvědčoval tak výraznému výsledku. Skončil 2 : 2 a to Moravice dvakrát musela dotahovat jednobrankové vedení soupeře, když ten po chybě domácího brankáře při odkopu se dostal k míči a vedl 0 : 1. Vyrovnání na 1 : 1 zařídil pro domácí Vaněrek v 17. minutě. V 25. minutě chybuje obrana i s brankařem domácích a hosté jdou znovu do vedení na 1 : 2. Moravici se do konce prvního poločasu v 35. minutě podaří Michalem Valou vyrovnat na 2 : 2. Celý první poločas nehrála Moravice tak dobře, aby to přineslo převahu nad soupeřem. Podstatná zlepšení přinesl druhý poločas. Střídání Sitaře Babčákem a Schwarze Vajdíkem přineslo do hry domácích značné oživení ofenzívy a hlavně góly. V 65. minutě zvyšuje Vaněrek na 3 : 2 pro Moravici. V 75. minutě přidává Pospíšil čtvrtou branku na 4 : 2. Minutu na to Michal Vala zvyšuje na 5 : 2 a 80. minutě upravuje Vaněrek na konečných 6 : 2. K výraznému zlepšení hry domácích v druhém poločase přispělo právě to, že přišli čerstvé síly na hřiště a přispěl k tomu Vajdík, jehož hra ve středové řadě byla vynikající. K tomu se přidal přímočarý tah na branku a patřičný důraz Vaněrka za podpory aktivní hry všech ostatních hráčů přineslo konečně tolik očekávané vítězství o které se přičinily Vaněrek 3, Michal Vala 2 a Pospíšil 1 brankou

Sestava: Lašák - Lesák, Pohanka, Sitař (46. min. Babčák), Tlapal - Baštnák, Gajer, Swarz (46. min. Vajdík), Pospíšil (78. min. Polášek), Michal Vala - Vaněrek (81. min. Cetkovský)

Rozhodčí: Macrineanu

J.Z.

21. 9. 2014 Slavoj Bruntál - D. Moravice

21. 9. 2014

21. 9. 2014 Slavoj Bruntál - D. Moravice 4 : 3

V neděli 21. září odehrála Moravice své další, v pořadí už šesté mistrovské utkání I. B třídy a to na hřišti Slavoje Bruntál s tamním B mužstvem. Začátek utkání se pro Moravici vyvíjel velice příznivě. Už v 2. minutě dává Vaněrek gól a Moravice vede. Domácí hrají víc útočně, Moravice brání vlastní polovinu hřiště a chodí do brejků. Tím si po celý první poločas udrží jednobrankové vedení. Vystupňovaný tlak domácích v druhé půli utkání přinesl vyrovnání v 53. minutě. Dest minut na to se ocitá Gajer sám před brankou domácích, ale hlavou dává nad branku. Tentýž hráč v 64. minutě uniká po pravé straně a jeho přihrávka do šestnactky nachází Vaněrka a ten dává na 1 : 2 a Moravice opět vede. Soupeř má stále značný tlak a obrana Moravice se začíná dopouštět chyb. A tak v 69. minutě domácí vyrovnávají na 2 : 2, v 73. minutě na 3 : 2 se ujímají vedení a v 76. minutě na 4 : 2 zvyšují. Ubývání fyzických sil stálo Moravici vedení a dovolilo domácím zvrátit výsledek v jejich prospěch. V závěru utkání ještě v 89. minutě Pospíšil z pokutového kopu upravuje na konečný výsledek 4 : 3 pro domácí a moraravické čekání na výhru pokračuje.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Pohanka, Tlapal - Baštrnák, Gajer, Schwarz, Pospíšil, Michal Vala - Vaněrek. V 78. minutě střídal Cetkovský Baštrnáka a v 58. minutě Polášek Vaněrka.

Branky: 2. a 64. minutě Vaněrek, 89. miutě Pospíšil.

Rozhodčí: Porubek

J. Z.

14. 9. 2014 D. Moravice - Bohuslavice

14. 9. 2014

14. 9. 2014 D. Moravice - Bohuslavice 2 : 6

V nedeli 14. září odehrála Moravice další utkání mistrovské soutěže s nadějí, že již ukončí čekání na vítězství. To se však nedostavilo. Tuto naději moravickým překazily hostující Bohuslavice. Prvních 20 minut utkání domácí hrají aktivně což jim ve 20. minutě vyneslo vedení 1 : 0 gólem Baštrnáka. Druhý gól domácích není uznán pro postavení mimo hru. Následuje několik rohových kopů domácího mužstva, které soupeř ubránil. Moravice útočí, ale vše ztroskotává a končí nepřesnou finální přihrávkou. V 38. minutě soupeř využije naší obranou nepokrytý prostor a vyrovnává na 1 : 1. Nedlouho na to ve 42. minutě naši obránci opět chybují a soupeř se ujímá vedení 1 : 2. Druhý poločas přinesl ze strany domácích natolik zhoršený výkon, že utkání ovládli hosté a trestali Moravici dalšími góly. V 52. minutě na 1 : 3, v 55. minutě na 1 : 4 a v 57. minutě na 1 : 5. Domácí pak mají dvě vyložené příležitosti, zústavají však Valou a poté Vaněrkem nevyužity, v 60. minutě snižuje na 2 : 5 Baštrnák. V 73. minutě přicházíme ve středu hřiště o míč, soupeř jde do naší otevřené obrany a dává gól na konečných 2 : 6.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Pohanka, Vaněrek - Baštrnák (70. min. Brachtl), Swarz, Pospíšil, Tlapal - Michal Vala, Vajdík (80.min. Cetkovský)

Branky: Baštrnák 2

Rozhodčí: Rodenek

J.Z.

7. 9. 2014 D. Moravice - Krásné Loučky

7. 9. 2014

7. 9. 2014 D. Moravice - Krásné Loučky 0 : 1

V neděli 7. září 2014 odehrála Moravice další mistrovské utkání na domácím hřišti. Soupeřem byly Krásné Ločky, které oproti Moravici, dosud všechna svá utkání zvladly dobře. Moravice nastupovala do utkání odčinit svůj neúspěch z Žimrovic. I když na vítězství tentokrát ještě nedosáhla, prokázali domácí fotbalisté, že umí podat bojovný a obětavý výkon, což je dobrá deviza do dalších kol soutěže. Soupeře předcházela pověst kvalitního mužstva což vycházelo z jeho dosavadních výsledků. Od začátku utkání však hráči Moravice hráli se soupeřem vyrovnanou hru a bylo otázkou času ke kterému mužstvu se přikloní fotbalové štěstí. A to si vybralo hosty, když ti po jednom zaváhání domácích obránců vstřelili jediný gól utkání. V druhém poločase je hra opět vyrovnaná. Moravice se snaží o vyrovnaní. Tlapalovu "šibenici" z volného kopu brankář hostů kryje. Podobnou střelu na branku domácích s úspěchem řeší Lašák. Na obou stranách bylo několik dobrých šancí k vstřelení gólu, zůstaly však nevyužité. V tomto utkání hráči Moravice prokázali bojovnost a velkou snahu. Vyrovnání by bylo spravedlivé k tomuto výkonu. Chybělo více fotbalového štěstí. Vajdík a Swarz hrali s bolestí zad a to nedovolovalo jejich plný výkon. Moravice stále zápasí s velkou absencí hráčů pro dlouhodobé zranění Jánoše, Sitaře, Gajer je nemocný, Milan Vala a Pohaněl jsou pracovně mimo republiku, Pospíšil se obtížně uvolňuje z nového zaměstnání. Tak značný počet hráčů chybějících pro utkání je skoro neřešitelný úkol pro trenéra v případě potřebného střídání.

Sestava: Lašák - Polášek, Lesák, Babčák, Vaněrek - Baštrnák, Swarz, Vajdík, Tlapal - Cetkovský, Michal Vala.

Branka: 14. minuta soupeř 0 : 1

Rozhodčí: Špičák

J. Z.

30. 8. Žimrovice - D. Moravice

30. 8. 2014

30. 8. 2014 Žimrovice - D. Moravice 7 : 2

V sobotu 30. srpna 2014 odehrála Moravice v pořadí třetí mistrovské utkání krajské I. B třídy s nováčkem soutěže Žimrovicemi, které nás přivítaly krásným novým fotbalovým stánkem s perfektním trávníkem. To však byl jediný pěkný okamžik pro moravické hráče. Od začátku i po celé utkání Moravice tahala za kratší konec. A výsledek samozřejmě pro Moravici nepříznivý, nedal na sebe dlouho čekat. V 8. minutě 1:0, v 10. minutě 2:0, 34. minutě 3:0 a 37. minutě 4:0. Ve 39. minutě přichází ke slovu i Moravice a Pohankou dává svůj první gól na 4:1 a tímto stavem končí první poločas. Druhý poločas nepřinesl zlepšení hry moravického mužstva a nadílka gólu v moravické brance pokračovala dále. V 63.minutě soupeř zvyšuje na 5:1, v 70. minutě přidává další gól na 6:1, v 83. minutě dává Michal Vala druhý gól Moravice na 6:2. Ještě jednou do konce utkání se dostává ke slovu soupeř, který v 86. minutě upravuje na 7:2 a tím i konečný výsledek utkání, které moravičtí hráči nezvládli v plné míře. Přitom měli už v prvním poločase tři tutovky, které však Michal Vala, Baštnák ani Polášek nedokázali proměnit. Takže Moravice stále čeká na vyhrané utkání.

Sestava: Brachtl - Pohanka, Lesák, Schwarz, Tlapal - Baštnák, Vajdík, Pospíšil, Vaněrek - Polášek (53.min. Sitař), Michal Vala

Branky: Pohanka, Michal Vala

Rozhodčí: Zavadil