Podzim 2013

8. 11. 2013

Rozpis utkání

SO 9. 11. 2013D. MORAVICE - OTICE 1 : 0

Pro Moravici ziskem 3 bodů. Tím Moravice uhrála v podzimní části mistrovské soutěže 18 bodů a s těmi přezimuje do jarní části. Hned od začátku utkání se obě mužstva snaží o to co možná brzy dát gól. Soupeř k tomu byl blízko již v 10 min., ale Lašák střelu pod břevno kryje. Hraje se "nahoru a dolů". Začíná být jasné, které mužstvo dá gól, to vyhraje. Naše šance přichází ve 40 min., není však naplněna, střela Milana Valy končí na tyči soupeřovy branky. Do přestávky mezi poločasy zůstává stav utkání bez branek. V druhém poločase v 60 min. Vajdík dává jediný gól utkání. Soupeř po tomto obdrženém gólu se více vrhá do útočení a tím otevírá víc svoji obranu což dává vice možností a prostoru pro naše útočníky, ale taky nutnost pro celé naše mužstvo dobře bránit. Lašák kryje trestní kop směřující k tyči. My máme několik brejků, ten nejnebezpečnější měl Cetkovský, když uniká po křídle, přihrává míč podél branky na nabíhajícího Michala Valu, ten však už sám před odkrytou brankou na míč nedosáhne. Bylo to utkání, ve kterém kdo ze soupeřu dá gól , ten vyhraje. Závěr utkání byl dost nervozní, k čemu velkou měrou přispěl samotný rozhodčí svojí nerozhodností i chybným posuzováním nedovolené hry.

Sestava: Lašák - Pohanka (55 min. Cetkovský), Lesák, Janoš, Swarz - Dočkálek, Milan Vala, Sitař, Michal Vala - Vajdík, Pospíšil

Rozhodčí: Chlebovský

J. Z.

SO 2. 11. 2013 ŠTĚPÁNKOVICE - D. MORAVICE 2: 1

Soupeř na prvních 10 min. dost tlačil a již ve 12 min. po nedorozumění mezi Lesákem a Lašákem tuto situaci využil rýchlý soupeřův útočník a skóroval. Pak ale Moravice ožila, byla aktivní ve hře dopředu. Ve 23 min. Vajdík krásně uvolnil Gajera, ale  ten sám brankáře nepřekonal. Ve 43 min. soupeř opět skóroval z rychlého protiútoku. V 2 poločase vystřídal Babčák Poláška, který byl nevýrezný. Babčák oživil hru vpředu a v 52 min. vypracoval parádní šanci pro Michala valu, ale tomu stál v cestě dobře chytající brankář. V 60 min. se vyznamenal Lašák, když kryl jedovatou střelu pod břevno a dále chytal bezchybně. V 62 min.po rohovém kopu dává Sitař hlavou na 2 : 1 a bylo paradoxní, jak rozhodčí váhal gól uznat. Rozhodčí vůbec a to všichni tři dost divně rozhodovali. V 65 min. zamotal hlavu obránců Babčák, když jim utekl, ale brankář soupeře měl prostě dobrý den.Další branka už nepadla na žádné straně, ale je nutno říct, že se těžko hraje proti mužstvu, kterémustraní hned všichni tři rozhodčí. Na druhé strně je nutno vyzdvihnout bojovnost našich hráčů, že nevzdali zápas proti takovéto divné přesile a hráli až do konce.

Sestava: Lašák - Pohanka, Sitař, lesák, Swarz - Machal Vala, Gajer, Milan Vala, Dočkálek - Vajdík, Polášek (46 min. Babčák)

Rozhodčí: Seidler

J. Z.

SO 26. 10. 2013 D. MORAVICE - CHLEBIČOV 2 : 2

Utkání bylo vyrovnané. V prvním poločase při jedné z našich obraných akcí Michal Vala chyboval, soupeř se zmocnil míče, šel sám na Lašáka a 39 min. využívá této naší chyby, trestá ji gólem a ujímá se vedení 0 : 1.Pak ve 43 min. máme pro změnu my gólovou šanci, ale Sitař dává vedle. V 2. poločase hned od začátku naši hráči zvýšili úsilí a dávají tak soupeři i divákům najevo, že chtějí zvrátit nepříznivý stav. Podařilo se to v 60 min. utkání, Sitaři z přímémo kopu vyrovnává. Pospíšil dostává druhou žlutou kartu a od 70 min. hrajeme o 10 hráčích. Chybějícího hráče celé mužstvo nahrazuje zvýšenou aktivitou a velkou bojovností, takže absence jednoho hráče není na výkonu mužstva znát. Ba právě naopak, přehráváme soupeře. A přináší to vedení. V 80 min. Pohankadává náš druhý gól. Přichází však 88 min. a nedůraznost při bránění a soupeř vyrovnává na 2 : 2. Vzhledem k průběhu celého utkání je to výsledek adekvátní. Za úsilí našeho mužstva, hlavně v druhém poločase, si naši hráči zasloužili vyhrát. I když mužstvo Chlebičova vede tabulku, herně jsme se mu vyrovnali. Bohužel jsme se potrestali vlastními chybami, kterými jsme nabídli soupeři vyrovnání. Takže nejspokojenější mohli být diváci, kteří viděli dobrý fotbal od obou mužstev.

Sesatava: Lašák - Pohanka, Lesák, Sitař, Cetkovský (78 min. Swarz) - Michal Vala, Gajer, Milan Vala (71 min. Dočkálek), janoš - Vajdík (86 min. Polšil.

Góly: Sitař, Pohanka

Rozhodčí: Šafrán.

J. Z.

SO 19. 10. 2013 SLAVIA OPAVA - D. MORAVICE 2 : 1

V 1. poločase více ze hry má soupeř, který využívá domací prostředí - široké hřiště, je pohyblivější. My mu to umožňujeme tím, že nejsme tak aktivní jak on, ve středu kazíme dost přihrávek (Schwarz, Gajer) odskakuje nám míč (Vajdík), přesto v 25. min. máme gólovou šanci, když se Pohanka ocitá sám před brankářem, ten však jeho střelu kryje. V 34. min. Cetkovský při  obranné akci chce míč uhrát, je však soupeřem atakován tak, že je z toho rohový kop a domácí z něj dávají vedoucí gól. Při tom stačilo tento míč "uklidit do autu". Ve 44. min. podobnou situaci řeší u postranní čáry Dočkálek, přichází o míč (rovněž to mohl řešit autem), soupeř přihraje na volného hráče do naší 16 a do kabin jdeme za stavu 2 : 0. V 2. poločase jsme začali soupeře přehrávat. V 73. min. snižujeme na 2 : 1. Milan Vala z trestného kopu trefuje odkrytou část branku. Naše úsilí o zvrácení nepřiznívého stavu se stupňuje. Jsou z toho další gólové příležitosti, Milan Vala dává hlavou nad, totéž dělá poté Lesák, střílí nad břevno. Při větším střeleckém štěstí, a to v poslední době nemáme, mohla být i remíza, ale bylo i na gól navíc. Tak nás však chyby a menší aktivita z 1. poločasu připravily o 3 body. Stále nedáváme z dobrých šancí góly a některé obranné situace neřešíme jednoduše a tím i neúčelně.

Sestava: Lašák - Cetkovský, Lesák, Sitař, Janoš - Dočkálek (46. min Pospíšil), Gajer, Vajdík, Schwarz - Pohanka (73. min. Milan Vala), Michal Vala.

Góly: Milan Vala z trstného kopu

Žluté karty: Sitař, Pospíšil

Rozhodčí: Vyšňovský

J. Z.

SO 12. 10. 2013 D. MORAVICE - MĚSTO ALBRECHTICE 2 : 1

Naše mužstvo do utkání nastoupilo podstatně aktivněji než soupeř. Po 20 min. soupeř svoji aktivitu srovnal s námi a to hlavně proto, že naše mužstvo polevilo, déle než bylo nutné jednotliví hráči drželi míč, otáleli s přihrávkou. Nedařilo se Pospíšilovi, hráči ubrali na pohybu. Podstatné zlepšení do hry přináší do 2. poločasu střídající Schwarz. Přichází však nešťastná 72 min. Lašák neodhadne centrovaný míč do naší 16, ten ho přeskakuje a soupeř vede 1 : 0. Do konce utkání zbývá něco přes 15 min. Celý průběh utkání, kdy se hraje "nahoru a dolů", nasvědčuje tomu, že moc gólů nepadne a tento možná může být rozhodující, když přihlédneme k tomu, že na naší straně bylo pár gólových šancí (Gajer, Pohanka, Vajdík) a rovněž tak soupeři se nepodařilo své gólové šance proměnit. Přichází 80 min. a Swarz po postupném útoku vyrovnává na 1 : 1. V 87 min. kopeme rohový kop a Sitař dává na 2 : 1. Tři body jsou doma. Celý 2. poločas se výkon našeho mužstva stupňoval. Stačilo však jedno chybné Lašákovo vyběhnutí a prohrávali jsme. V závěrečných 15 min. celé mužstvo prokázalo velkou vůli zvrátit nepříznivý stav utkání a také se mu to podařilo. Hráče nezlomila obdržená branka a v závěru utkání dokázali rozhodnout 2 góly výsledek pro Moravici.Velmi dobrý výkon podalo celé mužstvo. Podtrhnout je třeba výkon Gajera, Sitaře, Dočkálka.

Sestava: Lašák - Babčák (65 min. Milan Vala), Sitař, Janoš, Cetkovský - Dočkálek (78 min. Pohaněl), Gajer, Vajdík, Pospíšil (46 min. Schwarz) - Pohanka, Michal Vala

Góly: Schwarz, Sitař

Rozhodčí: Přeček

J. Z.

SO 5. 10. 2013 D. MORAVICE - KRÁSNÉ LOUČKY 3 : 2

Hned v úvodu utkání se obránci nezajišťovali, soupeřem zahraný vysoký míč šel za ně, Lašák nesprávně vyběhl a soupeřův útočník ho přehazuje. Brzy na to Sitař po rohovém kopu vyrovnává. V druhé části 1. poločasu začínáme mít více ze hry i když ten má nebezpečné protiútoky nakopáváním míčů do naší obrany. V závěru při jedné takové akci soupeře naše obrana vyrobí nedovolený zákrok a soupeř před odchodem do kabin získává z penalty vedení. Vyrovnat nepříznivý stav 1 : 2 se nám podařilo již v úvodu 2. poločasu, také z pokutového kopu, který proměnil Vajdík. V 65 min. dochází ke srážce Lašáka se soupeřovým útočníkem a musí být vystřídán, Kratochvílem. Naši hráči vyvíjejí snahu i tlak na soupeře, chtějí dát gól a tím získat vedení ale nedaří se to. Nejblíž je k tomu Vajdík, který se dostává za obranu soupeře, ale vybíhajícího brankáře neprostřelil. To byla naše největší šance. Tentýž hráč to však napravil v závěru utkáni a v 89 min. dává náš třetí gól a zajišťuje výhru a 3 body. Oživení do naší hry přinesli i střídající hráči Baštrnák a Milan Vala. V závěru lze říct, že to bylo dramatické utkání. S přehledem a citlivě ho řídil rozhodčí Trygas.

Sestava: Lašák (70 min. Kratochvíl) - Pohanka, Babčák, Janoš, Cetkovský - Dočkálek (63 min. Vala Milan), Gajer, Sitař (80 mni. Baštrnák), Pospíšil - Vajdík, Vala Michal (85 min. Polášek)

Branky: 7 min. 0 : 1 - Lašák špatně vyběhl. 11 min. 1 : 1 Sitař po rohovém kopu. 44 min. 1 : 2 soupeř z pokutového kopu, fauloval Pohanka. 56 min. 2 : 2 Vajdík z penalty. 89 min. 3 : 2 Vajdík

J. Z.

NE 29. 9. 2013 ZLATNÍKY - D. MORAVICE 2 : 2

V 1. poločase je hra našeho mužstva rozháraná, hrajeme stále po levé straně, kde se zrovna nedaří Pospíšilovi.Nemáme dobrý pohyb, dlouho jednotlivci drží míč, pozdě přihráváme, kazíme dost přihrávek. Tím dáváme soupeři aby se svojí hrou vyrovnal naší. Hlavně jeho nakopávané míče do naší obrany mu přineslo několikrát ohrožení naší branky. V 2. poločase se hra našeho mužstva podstatně zlepšila. Přesto soupeř dává gól z rohového kopu. Vyrovnáváme po našem rohovém kopu. Střídající Pohanka a Dočkálek přinesli do hry zlepšení. Po našem vedoucím gólu přehráváme soupeře. Vala Michal z bezprostřední blízkosti přestřeluje branku. Tato neproměněná vyložená šance, jak se nakonec ukázalo, nás stála ztrátu 2 bodů, protože v závěru utkání jsme neubránily centr z přímého kopu soupeře a ten v 88. minutě vyrovnal. Stále se mužstvo potýká s proměňováním šancí a neúčinného bránění standartních situací.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Janoš, Cetkovský (53. min. Pohanka) - Vala Michal, Gajer, Sitař (69. min. Polášek), Pospíšil - Vala Milan (60. min. Dočkálek), Vajdík

Branky: Pohanka, Vajdík

Rozhodčí: Latoň

Góly: 59. min. 1 : 0 po soupeřovém rohovém kopu Pospíšil nepokryl soupeře a ten skóroval. 65. min. 1 : 1 po roh. kopu hlavou. 74 min. 1 : 2 - Vajdík střelou. 88 min. 2 : 2 po centru z přímého kopu.

J. Z.

SO 21. 9. 2013 D. MORAVICE - VELKÉ HERALTICE 4 : 1

Již od začátku utkání naše mužstvo hrou dalo najevo svou vůli v tomto utkání uspět. Agresivní hrou donutilo soupeře více se bránit než útočit. V 9. minutě z vyložené gólové šance Milan Vala přestřelil. Ve 12. minutě dává Michal Vala po rohovém kopu hlavou vedle branky.Tlak našeho mužstva trval dále a přinesl do polčasu vedení 2 : 0. Ve 30. minutě soupeřovu gólovou šanci kryl Lašák. Nástup do 2. poločasu přinesl 2 góly rychle za sebou a zvíšení na 4 : 0. Soupeř snížil v 76. minutě z přímého kopu na 4 : 1. V závěru utkání šli několikrát naši útočící hráči do soupeřovy obrany, neboť ve snaze zkorigovat stav utkání vrhl do útočeni více hráčů na úkor defenzívy. My jsme to však nevyužili, protože jsme tyto útočné akce nedotáhli do gólového konce. Výsledek odpovídá poměru sil na hřišti a výkonu našeho mužstva, které opravdu hrálo s plným nasazením.

Branky: 20. min. - 1 : 0, 25. min. - 2 : 0 po rohovém kopu, 50. min. - 3 : 0 -Sitař; 52. min. - 4 : 0 - Vala Milan; 76. min. - 4 : 1 - soupeř z přímého kopu

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák (68. min. Pohanka), Janoš, Cetkovský - Vala Michal, Gajer, Sitař (60. min. Schwarz), Pospíšil - Vala Milan (55. min. Pohaněl), Vajdík

Žluté karty: Pospíšil

Rozhodčí: Jahoda

J. Z.

***************************************************************************************************************************

NE 15. 9. 2013 VELKÉ HOŠTICE - D. MORAVICE 3 : 2

Soupeř je bývalý účastník 1. A třídy a bylo to na jeho výkonu znát. Rychlý přechod do útoku podporovaný dostatečným počtem hráčů nabíhání do volných prostorů, to bylo pro naše mužstvo situace, která nás zaskočila v úvodu utkání, dvě chyby hráčů obrany a soupeř v 7. minutě vedl 2 : 0. Po 15 minutách hru vyrovnáváme. Milan Vala z přímého kopu snižuje na 2 : 1 a tentýž hráč v závěru 1. poločasu vyrovnal na 2 : 2. Hned v úvodu 2. poločasu soupeř provádí rohový kop a špatně pokrytý hráč našimi obránci, dává 3. gól soupeře, který takto se opět ujímá vedení. V dalším průběhu utkání přebírá naše mužstvo iniciativu se snahou zvrátit nepříznivý stav utkání. Bylo k tomu blízko - dobře kopnutý přímý kop, který směřoval do horního rohu branky soupeřův brankař kryl. Michal Vala z bezprostřední blízkosti trefuje hlavou brankáře, Vajdíkovi se v pádu nepodařilo prostřelit brankáře i když blízko něj - stále se nás drží smůla v proměňování šancí.

Sestava: Lašák - Babčák, Lesák, Janoš, cetkovský - Baštrnák, Vajdík, Sitař, Vala Michal - Vala Milan, Pohaněl (Dočkálek).

Góly: Vala Milan 2

J. Z.

SO 7. 9. 2013 D. MORAVICE - SL. BRUNTÁL 1 : 3

Od tohoto utkání se očekávaly body 3, skutečnost však byla 0. Soupeř byl z dosavadních nejkvalitnější. Přehrával nás ve středu hřiště a to rozhodlo v jeho prospěch. V závěru naše mužstvo o 10 hráčích, bez vyloučeného Gajera.

Sestava: Kratochvíl - Pohanka, Sitař, Janoš, Cetkovský - Schwarz, Gajer, Pospíšil, Babčák - Vajdík, Vala Michal.

Gól: Pospíšil

J. Z.

NE 1. 9. 2013 CHUCHELNÁ - D. MORAVICE 5 : 1

Utkání, které by se dalo nazvat "propadák". Obrana nadělala spousty chyb. Zase jsme nedali několik šancí. Nepodržel nás ani brankář. Minimálně 2 góly byly jeho. Nechodí do vysokých míčů. I za nepřiznívého stavu se celé mužstvo snažilo. Nám nevycházelo nic, soupeři všechno.

Sestava: Lašák - Pohanka, Lesák, Janoš, Cetkovský - Baštrnák (Babčák), Gajer, Vajdík, Schwarz - Vala Milan (Pohaněl), Vala Michal

Gól: Vala Michal

J. Z.

SO 24. 8. 2013 D. MORAVICE - JINDŘICHOV 1 : 0

Druhé soutěžní utkání hrála Moravice na domácím hřišti. Hned v úvodu utkání v 7 minutě se ujímáme vedení. Hra je v 1. poločase vyrovnaná. Na naší i soupeřově straně je několik gólových šancí, ale nejsou námi ani soupeřem využity. Hraje se oboustrně rychlý a fyzicky náročný fotbal. Soupeř je velice dobrý ve středu hřiště. Několikrát velmi nebezpečně vysokými míči za naší obranou ohrozil branku, naštěstí pokaždé minul. Naše šance byly ještě výraznější, vypracované kombinačními útoky i breiky. Bohužel další gól z nich nepadl. V 2. poločase jsme získali mírnou převahu, ta zvýšila ještě po vyloučení soupeřova hráče, ale naše mužstvo ji nedokázalo využít.

Sestava: Kratochvíl (Lašák) - Pohanka, Sitař, Janoš, Cetkovský - Baštrnák (Dočkálek), Gajer, Vajdík (Polášek), Pospíšil (Pohaněl) - Vala Milan, Vala Michal

Gól: Vala Michal

J. Z.

SO 17. 8. 2013 UVALNO - D. MORAVICE 2 : 2

Účast v podzimní části krajské soutěže I. B. tř. skupiny A zahájilo mužstvo mistrovským utkáním v Uvalně remízou 2 : 2 a ziskem 1 bodu. V 1. poločase se ujímáme vedení po kombinačně vedeném útoku, za krátko na to soupeř vyrovnává a na to se ještě i ujímá vedení. Trochu nás přehrává dlouhými nákopy za naší obranu. Je také důraznější ve hře 1 : 1. V 2. poločase zvyšujeme důraz v souboji o míč, postupně začínáme domácí přehrávat kombinační hrou a lepší kondicí. Dostáváme se čím dál snadněji do 16 soupeře. Z tohoto tlaku padne i náš vyrovnávací gól. Ze závěrečného tlaku našeho mužstva posledních 15 minut se však přes několik dobrých šancí nepodařilo dát gól. Domácí tak měli štěstí. K remíze jim dopomohl i rozhodčí Tomaj, když v 1.pol. domácím odpustil penaltu za faul brankáře na Michala Valu a 2.pol. pomezní nesprávně odmával postavení mimo hru, kdy Michal Vala sám postupoval na brankáře. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za úsilí v tomto utkání.

Sestava: Kratochvíl - Cetkovský, Lesák, Sitař, Janoš - Schwarz, Gajer, Pospíšil, Baštnák (Polášek) - Vala Milan, Vala Michal

Góly: Vala Michal, Lesák