Příspěvky

Průběh zápasu

16. 6. 2014

28. 5. 2014 D. Moravice - Slavie Opava 4 : 1

Ve středu 28. května se v Moravici odehrálo odložené mistrovské utkání I.B třídy krajské fotbalové soutěže, kdy domácí Moravice přivítala Slavii Opava. Utkání se domácímu týmu povedlo od samého začátku. Moravičtí fotbalisté konečně protrhli střeleckou smůlu, když se už v 6 minutě trefil do soupeřovi branky Ruda Baštrnák a zajistil vedení 1 : 0. Hra se přenášela z jedné strany na druhou, moravické mužstvo však bylo častějším hostem na polovině soupeře. Byl to opět Baštrnák, který v 33. minutě střelou z pravé strany dává druhý gól a domácí Moravici tím dopřál klidnější hru. Soupeř se však nehodlal smířit s tímto pro něj nepříznivým stavem a přidal na úsilí. Tady zahrála dobře naše obrana a co prošlo vychytal brankář Adam Brachtl, který se lepší zápas od zápasu a v dnešním utkání si zaslouží pochvalu. Ani v druhém poločasu soupeř nesložil zbraně. Moravice však nepolevila. Naopak v 53. minutě proměňuje Vajdík nařízenou penaltu za faul na našeho útočníka na třetí gól a to už dává klidnou pojistku dovést utkání do zdárného konce. V 83. minutě to vše ještě pojišťuje Pavlát čtvrtým gólem. Soupeř se pak vrhal do útoku větším počtem hráčů, podařilo se mu v 82. minutě snížit na 4 : 1. Bylo to tak trochu i zásluhou našeho trochu zmateného bránění způsobeného nižší koncentraci našich hráčů.

Sestava: Brachtl - Babčák, Lašák, Schwarz, Pohanka - Baštnák, Gajer, Vajdík, Cetkovský - Michal Vala, Pavlát. Náhrádníky byli: Kopeček, Krejčí.

Góly: Baštrnák 2, Vajdík, Pavlát

Rozhodčí: Višňovský