18. 4. 2016

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – JARO 2016.

17. 4. 2016  STRAHOVICE - DOLNÍ MORAVICE

0 : 2

V neděli 17. dubna odehrála Moravice v pořadí čtvrté mistrovské utkání I. B třídy a to na hřišti soupeře ve Strahovicích a výsledkem 0:2 přivezla tři body. Průběh utkání nemile překvapil domácí mužstvo a příjemně hostující Moravici. Hráči Strahovic se snažili moravické mužstvo přehrát kombinační hrou ve středu hřiště a dlouhými přihrávkami do křídel, kde měli rychlé útočníky. Moravice však pozorně bránila a snažila se o protiútoky do brejků.

Druhá minuta: Polášek kryje střelu k tyči. V 7. minutě opět Polášek úspěšně zasahuje při rohovém kopu domácích. V 16. minutě Vaněrek z hranice šestnátky střílí vedle soupeřovy branky. Ve 21. minutě střílí Baštrnák a brankář domácího mužstva míč kryje. 26. minuta: Doleželova střela z hranice šestnáctky jde těsně vedle. 27. minuta: Lesákův míč vystřelený za šestnáctkou domácích končí v horní části branky a Moravice se ujímá vedení 0:1. 32. minuta přináší domácím možnost vyrovnat. Za Zapletalův faul v našem trestném území mají výhodu pokutového kopu. Polášek však penaltu kryje a příznivý stav pro Moravici se nemění. Ve 42. minutě Zapletalův centrovaný míč z trestného kopu v soupeřově šestnáctce nachází Lesáka, ten usměrňuje míč hlavou k tyči, ale brankář domácích střelu kryje. Rohovému kopu domácích ve 44. minutě se Moravice ubránila.

Po změně stran ve 48. minutě odráží domácí obránci Zahradníkem vystřelený rohový kop. V 50. minutě přichází Doleželův únik po levé straně, domácí brankář vybíhá, náš útočník jej přehazuje, ale míč končí nad břevnem. Strahovičtí stupňují své úsilí o vyrovnání, hráči Moravice však dobrým bráněním na vlastní půli tomuto tlaku úspěšně odolávají. Strahovice jsou ve střelbě nepřesní a co šlo na moravickou branku vychytal Polášek. Vítr z plachet vzal domácím Doležel, když v 74. minutě přízemní střelou zvýšil na 0:2. V 82. minutě Pohanělova střela těsně míjí tyč branky. V 89. minutě vyráží Polášek nebezpečnou střelu nad břevno. Následnému rohovému kopu domácích se Moravice ubránila.

Sestava Moravice: Polášek – Cetkovský, Pohanka, Zapletal, Kubját – Zahradník (71) T. Kopeček), Lesák, Vala, Baštrnák – Doležel (81 Pohaněl), Vaněrek (88. Görči).

Branky:      21. min. Lesák