25. 4. 2016

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – JARO 2016.

24. 4. 2016  ZLATNÍKY - DOLNÍ MORAVICE

3 : 1

V neděli 24. 4. 2016 nastoupila Moravice k dalšímu utkání. Tentokrát byly soupeřem na svém hřišti Zlatníky. Úvod zápasu byl poznamenán větší aktivitou hostí než domácích. V 7. minutě se do brejkové situace dostal Zapletal, ale promeškal správný okamžik ke střelbě. Do stejné situace se v 9. minutě dostal Doležel. Gól však do branky domácích nepadl. Zlatníky naopak v 11. minutě využily nedůraznost moravických obránců. Ti na hranici šestnáctky nevystoupili proti střelci, který tak měl dostatečný čas a prostor ke střelbě a domácí vedli 1:0. Moravice se snaží o vyrovnání. Ve 14. minutě má výhodu rohového kopu, ten však domácí mužstvo ubrání. V 19. minutě je v šanci Vaněrek. Jeho střela je ale blokována obráncem. 20. minuta přináší Moravici další rohový kop. Bohužel také bez branky. Ve 21. minutě se ocitá Vaněrek sám před soupeřovým brankářem. Ani rohový kop, prováděný ve 24. minutě Moravicí, nemění skóre. Ve 43. minutě Zapletalův míč kryje domácí brankář. V závěru prvního poločasu Zlatníky provádí rohový kop, který Moravice ubrání.

V druhé půli se hra vyrovnala. Moravice neustává ve snažení o vyrovnání. V 52. minutě se opět opakuje situace jako při obdržené brance v prvním poločase. Moravická obrana na okamžik „zamrzla“ a dopřála soupeři příležitost zvýšit na 2:0. Moravice se sice snaží i za tohoto nepříznivého stavu dát branku, ale přibývající minuty přináší na její hostovské kopačky nervozitu a nepřesnost. Hráči kazí dost přihrávek. Při zaváhání u postranní čáry soupeř získal míč, postoupil do otevřené obrany a v 69. minutě zvýšil na 3:0. Moravická snaha v závěru pak přináší už jen snížení na 3:1 z trestného kopu zahraného Doleželem.

Sestava Moravice: Polášek – Babčák, Lesák (60. Pohaněl), Bureš, Kubját – Cetkovský, Pospíšil, Vala, Zapletal – Doležel, Vaněrek.

Branky:

11. min. - 1:0

52. min. - 2:0

69. min. - 3:0

84. min. - 3:1 – Doležel.

Příští utkání hraje Moravice v sobotu 7. 5. v 16:30 h. na domácím hřišti s Úvalnem.