11. 4. 2016

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – JARO 2016.

9. 4. 2016  DOLNÍ MORAVICE  - VELKÉ HOŠTICE

2 : 2

V sobotu 9. dubna odehrála Moravice další, v pořadí třetí, mistrovské utkání jarní části soutěže I. B třídy. Na svém hřišti hostila Velké Hoštice. Z předchozích dvou utkání Moravice nezískala body a tak domácí borci šli do zápasu s odhodláním v tomto utkání bodovat.

Začátek tomu také příznivě odpovídal. Již ve 2. minutě se ujali vedení 1:0, když Doležel z pravé strany přehodil brankáře hostí. Slibně začínající průběh utkání pokračoval dál. V 7. minutě má domácí mužstvo výhodu rohového kopu, neprovede ho však dobře. V 15. minutě Vaněrkem provedený trestný kop končí nad břevnem hostí. Ve 30. minutě z trestného kopu Cetkovský centruje do šestnáctky soupeře a Lesák dává hlavou nad bránu. 38. minuta přináší domácím další možnost ohrozit branku hostujícího mužstva, to když Pohanka v blízkosti z úhlu míjí tyč. 41. minuta přináší vyrovnání na 1:1. Soupeřem provedený trestný kop zapadl za vzdálenější tyč moravické branky.

Obdobná situace s trestným kopem, avšak prováděným domácími hráči, se opakuje ve 47. minutě. Míč směřující ke vzdálenější tyči je bohužel brankářem hostí kryt. Od 50. do 75. minuty jsou hosté lepším mužstvem. Jsou rychlejší s míčem i bez něj, kdežto domácí hrají dost rozpačitě. Pak se Moravice vzchopila, vyrovnala hru a její úsilí přineslo v 80. minutě vedení na 2:1, když střídající Pohaněl, který byl na hřišti sotva dvě minuty, z bezprostřední blízkosti doráží míč do soupeřovy sítě. Konečný výsledek 2:2 se zrodil v 85. minutě, kdy domácí hráči nepokryli hoštické útočníky při jejich rohovém kopu a ti vyrovnali. V průběhu druhého poločasu si domácí vytvořili další příležitosti ke skórování, Vaněrek, Vala, Doležel, tu největší měl Zapletal, ale chybělo štěstí k úspěšnému zakončení.

Sestava Moravice:  Pospíšil – Cetkovský, Pohanka, Bureš, Kubját (35. Babčák) – Baštrnák, Lesák, Vala, Zapletal – Doležel (78. Pohaněl), Vaněrek (85. Zahradník).

Branky: za Moravici – Doležel, Pohaněl.

V příštím utkání v neděli 17. 4. 2016 jede Moravice do Strahovic.