Okresní přebor podzim 2017 - výsledky odehraných zápasů

Sobota 12. 8. 2017 Dolní Moravice - Rýmařov "B" 1:3 (0:1)

89 diváků

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – PODZIM 2017.

12. 8. 2017  DOLNÍ MORAVICE – RÝMAŘOV B

1:3

Prvním mistorvským utkáním v sobotu 12. srpna zahájila Moravice podzimní část okresního přeboru ročníku 2017 – 2018. Účastníky v ní budou Rýmařov B, Světlá Hora, která sestoupla z krajské I. B třídy, Vrbno, Staré Město, Třemešná, Nové Heřmínovy, Stará Ves, Široká Niva, Velká Štáhle – postoupila z III. třídy okresu, Vysoká, Rudoltice, Jindřivhov a Břidličná B.

V zahajovacím utkání byl soupeřem Moravice Rýmařov B posílený o několik hráčů „áčka“ a tak kvalita soupeře byla nad síly domácího mužsta a výsledek 1:3 pro hosty odpovídá poměru sil na hřišti. I když Moravici nelze upřít snahu po celé utkání. V první řadě moravický brankář zlikvidoval několik „tutovek“ Rýmařova a i domácí měli gólové šance, ale nedokázali je využít. Ta největší byla v 17. minutě, kdy se Doležel ocitl sám v 16, ale jeho střela šla těsně mimo tyč.

Moravice odehrála utkání v sestavě:

Polášek – Kubját, Tomáš Kopeček (70. min. Ondřej Kopeček), Bureš, Cetkovský – Baštrnák (52. min. Kováč), Schwarz, Pospíšil (60. min. Ščudla), Vala – Pohaněl (46. min. Daniel Kopeček), Doležel.

Branky:

• 25.min. 0:1 – Rýmařov se ujímá vedení.
  • 50.min. 0:2 – Rýmařov zvyšuje.
  • 65.min. 0:3 – Rýmařov dává další gól.
  • 68.min. 1:3 – Doležel dává jediný gól Moravice.

U soupeře byla znát rozehranost v důsledku kvalitní letní přípravy. Což se o moravickém mužstvu říci nedá, neboť mělo letní přípravu poznamenanou nedostatečným počtem tréninků s malou účastí na nich a bylo prakticky bez přípravných utkání.

V novém ročníku došlo v moravickém mužstvu k několika změnám. Z kádru odešli Lesák a Zapletal, údajně do Olypmie Bruntál a také Vaněrek, který šel pracovat do Irska. Do mužstva se po zranění zatím nemohou zapojit Vajdík a Skřivánek. Do Moravice přišli Ščudla z Břidličné, Daniel Kopeček, Pospíšil, Kováč, Ondřej Kopeček a Bureš z Rýmařova.

V současnosti má Moravice tyto hráče: Rudolf Baštrnák, Lukáš Cetkovský, Jakub Czorniak, Radek Doležel, Tomáš Kopeček, Daniel Kopeček, Josef Kubját, Petr Polášek, Petr Pohanka, Lumír Pohaněl, Michal Schwarz, Ondřej Skřivánek, Michal Vala, Alois Vajdík, Jaromír Pospíšil, Miroslav Ščudla, Petr Kováč, Ondřej Kopeček, Martin Bureš.

K dalšímu mistrovskému utkání odjíždí Moravice v sobotu 19. srpna do Světlé Hory.

3. kolo

19. 8. 2017 SVĚTLÁ HORA – DOLNÍ MORAVICE

2:0

V sobotu 19. 08. 2017 odehrála Moravice své druhé mistrovské utkání na hřišti Světlé Hory s výsledkem 2:0 pro domácí.
Sestava Moravice: Polášek – Bureš, Pohanka, T. Kopeček (65. Kadula), Czorniak (46.Blažej) – Kubját, Schwarz, Vala, Kováč (65. O. Kopeček) – D. Kopeček, Ščudla(60. Pohaněl).
Utkání řídil: rozhodčí Sedlák.
Branky:

• 30. min. 1:0 domácí útočník prošel přes tři moravické obránce
  •  47. min. 2:0 našemu obránci odskočil míč a domácí útočník jej získal.

Vývoj utkání byl takový, že domácí byli o něco lepší v pohybu a aktivnější na míči. Měli však špatnou koncovku a jejich střely měly nepřesnou mušku. To bylo štěstím pro hosty z Moravice, kteří se ke střele dostali sporadicky, jen z větší vzdálenosti a neohrozili tak domácího brankáře. Navíc se útočníkům nedařily přesné finální přihrávky. Nepřesnost a otálení s přihrávkou, stará to bolest moravického mužstva, byla i ve středové řadě.

Takže Moravice tak trochu po celé utkání tahala za kratší konec. Chybělo jí větší úsilí zvrátit vývoj utkání. V závěru hráčům docházely síly, čemuž se při současné neurovnané účasti hráčů na přípravě v tréninku nelze divit. Bude na samotných hráčích tento nedobrý stav svým přístupem k trénování zlepšit a tím i herní projev mužstva.

Moravice si přece zaslouží předvádět dobrý fotbal s dobrými výsledky.

Další utkání hraje Moravice v sobotu 26. 8. 2017 v 17:00 na domácím hřišti s Vrbnem.

J. Zoth

4. kolo

26. 8. 2017 DOLNÍ MORAVICE – VRBNO POD PRADĚDEM

3:1

V sobotu 26. 08. 2017 odehrála Moravice třetí mistrovské utkání na domácím hřišti. Hosté byli z Vrbna pod Pradědem. Moravice vyhrála 3:1.
Sestava Moravice: Polášek – Czorniak, Pohanka, T. Kopeček, Bureš – D. Kopeček, Vala, Pospíšil, Cetkovský – Doležel, Ščudla.
Utkání řídil: rozhodčí Jedlička.
Branky:

• 36. min. 0:1 hosté z trestného kopu
  • 64. min. 1:1 Pospíšil vyrovnává
  • 78. min. 2:1 Doležel zvyšuje a Moravice se ujímá vedení
  • 86. min. 3:1 Vala.

Od začátku Moravice vyvíjela aktivní hrou tlak na soupeře se snahou brzy vstřelit gól. Již v 5. minutě Vala z 20 metrů střílí těsně nad soupeřovu branku. Další vystřelené míče v 15. minutě Valou, Doleželem a D. Kopečkem se odrážejí od obránců, brankáře a tyče. V dalších minutách střílí Ščudla, i ten je neúspěšný. V 18. minutě dostává míč za obranu Doležel, ale i ten střílí těsně vedle tyče. V 36. minutě hosté provádí trestný kop a ujímají se vedení. Poněkud to zmrazilo aktivní hru Moravice, jejíž hráči začali hrát nepřesně. Naopak Vrbno začalo být aktivnější a převzalo iniciativu. To trvalo až do konce prvního poločasu. V druhé půli Moravice očividně přidala ve všech směrech. Zlepšila pohyb, kombinaci a přihrávky. V 64. minutě vyrovnala skóre na 1:1. Její úsilí se stupňovalo, soupeř tlaku domácích neodolal a nakonec v 78. a 86. minutě inkasoval dva góly. V 70. minutě musel ze hry odstoupit pro zranění D. Kopeček.

Moravice tak svým zlepšeným výkonem v tomto utkání, hlavně jeho druhém poločase, uhrála první tři body podzimu.

J. Zoth

6. kolo

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – PODZIM 2017
 9. 9. 2017 DOLNÍ MORAVICE – TŘEMEŠNÁ
8:1

V sobotu 9. září odehrála Moravice na domácím hřišti v pořadí páté mistrovské utkání. Soupeřem byla Třemešná. Utkání skončilo 8:1 pro domácí, když v poločase vedla Moravice už 5:1.
Moravice odehrála utkání v sestavě: Polášek – Czorniak, Pohanka, T. Kopeček, Kubját –Horňák (46. min. Schwarz), Vala, Kováč (60. min. D. Kopeček), Cetkovský Doležel,Ščudla.
Branky:

• Vala 4 v 1., 34., 56. a 75. minutě
  • Doležel 3 ve 30., 38. a 83. minutě
  • Cetkovský ve 24. minutě.

Hosté skórovali ve 26. minutě z pokutového kopu. Moravičtí hráči, po nezdařeném utkání ve Starém Městě minulou sobotu, kde prohráli 6:1 ve velmi oslabené sestavě, kdy chybělo několik hráčů ze základu, chtěli napravit tento nelichotivý výsledek a hned od začátku hosty zatlačili na jejich polovinu hřiště. Vyjma 15. až 25. minuty, kdy hosté po vstřelené jediné brance, kterou dosáhli z pokutového kopu a na 10 minut vyrovnali hru, ovládli průběh celého utkání moravičtí fotbalisté o čemž také nasvědčuje počet vstřelených branek.

K dalšímu utkání zajíždí Moravice příští sobotu 16. září do Nových Heřminov.

J. Zoth

7. kolo

16. 9. 2017 NOVÉ HEŘMINOVY - DOLNÍ MORAVICE
2:1

V sobotu 16. září odehrála Moravice v pořadí šesté utkání na hřišti v Nových
Heřminovech.
Sestava: Polášek – Czorniak, Bureš, T. Kopeček (25. min. Kutlák), Kubját – Cetkovský,Schwarz, Vala, Pohanka – Horňák, D. Kopeček.
Branky:

• 75. min. 1:0 domácí se ujali vedení
  • 84. min. 1:1 Vala vyrovnává
  • 90. min. 2:1 domácí upravují výsledek ve svůj prospěch.

Moravice jela k utkání zase bez 6 ti hráčů základní sestavy. I takto oslabená ale hrála s domácím mužstvem Nových Heřminov vyrovnanou hru. Dokonce skórovala, Pohanka centrovaný míč hlavou poslal pod břevno domácí branky, gól však nebyl pro postavení mimo hru uznán. V dalším průběhu 1. poločasu měla Moravice ještě tři další šance ke vstřelení branky, ale špatné finální řešení (Vala, Cetkovský) je zmařilo. V druhém poločase byl obraz hry stejný jako v první půli. Na vedoucí gól domácích, 15 minut před koncem, se Moravice snažila vyrovnat hrou na tři útočníky. To se jí také v 84. minutě povedlo a skórovala na 1:1. Nezvolila však taktiku k ubránění remízy, ale dále útočila vedená snahou dát ještě druhý gól a získat vedení. A tady se ukázalo ono: „Kdo chce moc, nemá někdy nic.“ Stačilo možná jen trochu taktického myšlení od hráčů a důsledným bráněním tak uhrát nerozhodný výsledek, když do konce utkání zbývalo pouhých 6 minut. Nové Heřminovy tak v 90. minutě využili příležitosti ke vstřelení vedoucí branky.
V sobotu 23. září hostí Moravice na svém hřišti Starou Ves, vedoucí mužstvo tabulky. Utkání začíná v 16 hodin.

J. Zoth

8. kolo

23. 9. 2017 DOLNÍ MORAVICE – STARÁ VES

1:1

V sobotu 23. září se odehrálo již sedmé utkání, kdy na svém hřišti hostila Moravice vedoucí mužstvo z čela tabulky - Starou Ves. Zápas byl o to zajímavější, že se jednalo o derby. Narazila na sebe mužstva Staré Vsi, která si dělá ambice na postup do 1. B třídy a mužstvo Moravice, jenž má zkušenosti z působení v této soutěži.
Moravice nastoupila v sestavě: Polášek – Kubját, Bureš, T. Kopeček (55. min. Pohaněl),Cetkovský – Horňák (46. min. Dan. Kopeček), Schwarz, Pospíšil, Vala – Doležel, Ščudla (70. min. Czorniak).
Branky:

• 29. min. Schwarz – Moravice se ujímá vedení 1:0
  • 50. min. Pauler – ostré vyrovnávají na konečných 1:1

Ve 29. minutě Schwarz za šestnáctkou získává brankářem hostí vyražený míč a jeho střela prošla shlukem hráčů až do branky, díky čemuž Moravice dává svůj první gól utkání.
Obě mužstva hrála aktivně. Hosté s cílem vyrovnat a domácí případným druhým gólem si pojistit vedení. Do poločasu však snaha obou mužstev vyzněla naprázdno. Do druhé půle utkání hosté nastoupili s evidentní potřebou vyrovnat skóre. Což se jim také bohužel v 50. minutě podařilo, když z přímého kopu útočník hostů, Pauler, poslal míč kolem zdi k tyčce a domácí brankář Poláček na něj nedosáhl.
Celé utkání bylo vyrovnané. Hosté byli o něco lepší v pohybu, ale nepřesní ve střelbě, Moravici se zase nevedlo bodovat ze střeleckých příležitostí. Takže nerozhodný výsledek 1:1 odpovídá průběhu celého utkání.
K příštímu utkání jede Moravice do Široké Nivy. Začátek v 15:30.

J. Zoth

9. kolo

30. 9. 2017 ŠIROKÁ NIVA - DOLNÍ MORAVICE
1:2

„KONEČNĚ BODY Z VENKU“
V sobotu 30. září hrála Moravice na hřišti Široké Nivy další soutěžní utkání a s výsledkem 1:2. V rámci této podzimní části soutěže to bylo první vítězství Moravice získané na hřišti venku.
Utkání odehrála Moravice v sestavě: Polášek – Kubját, Pohanka, Bureš, Cetkovský – Dan. Kopeček, Schwarz, Pospíšil, Vala – David Kopeček (55. Horňák), Ščudla.
Zápas řídil rozhodčí Macík.
Branky:

• 34. min. Schwarz 0:1
  • 60. min. Domácí 1:1
  • 64. min. Ščudla 1:2

Do utkání vstoupila obě mužstva útočně a průběh byl vyrovnaný. Po 20 minutách hry získává Moravice převahu, ale váhavost hráčů, v zakončování útočných akcí, maří gólové šance.

Z dalšího postupného útoku končí ve 34. minutě Schwarzem vystřelený míč z hranice šestnáctky v brance domácích a Moravice se ujímá vedení. Zvýšené herní úsilí v začátku druhého poločasu přineslo Široké Nivě vyrovnání, když v 60. minutě z přímého trestného kopu z 20 metrů se trefil domácí hráč přímo do „šibenice“.

Za několik minut poté, přesně v 64. minutě, dává Ščudla druhý gól hostí a Moravice se opět ujímá vedení. Domácí se poté snaží zvýšenou aktivitou o vyrovnání. Moravice se však ubránila této snaze ubránila až do konce zápasu a může si připsat další 3 body do tabulky.

J. Zoth

10. kolo

07. 10. 2017 DOLNÍ MORAVICE – VELKÁ ŠTÁHLE
2:1

V sobotu 7. října odehrála Moravice v pořadí deváté podzimní utkání okresního přeboru.Jednalo se o derby s Velkou Štáhlí.
Moravice odehrála zápas v sestavě: Polášek – Kubját, Pohanka, Kováč, Cetkovský –Daniel Kopeček, Ščudla, Pospíšil (4. Ondřej Kopeček), Vala (30. David Kopeček) –Pohaněl (70. Tomáš Kopeček), Doležel.
Branky:

• …. min. - Doležel 1:0
  • 72. min. - hosté 1:1
  • 87. min. - Pohanka 2:1

Utkání od začátku mělo všechny znaky, které derby má. Domácí se vrhli do útočení a jejich aktivita přinášela slibné šance, nikoliv však góly samotné. Ve 3. minutě míč z Valovy hlavy končí těsně vedle branky hostujícího mužstva. Minutu nato Daniel Kopeček vystřelí a jeho míč z úhlu míjí těsně branku. V 7. minutě Pohanělem hlavou vystřelený míč po zahraném rohu prudce jde vedle tyče. Třicátá minuta přinesla zranění pro Valu a ten musí ze hry odstoupit. Ve 40. minutě se naskytla hostům šance na vedení, ale tu promarnili, když rozhodčím nařízenou penaltu proti Moravici vykryl domácí brankář Polášek. Brankář Moravice byl vůbec nejlepším hráčem domácích. V dalším průběhu utkání chytil ještě několik „tutovek“ soupeře. Těsně před závěrem poločasu se zranil další hráč Moravice – Pospíšil a také pro něj toto utkání předčasně skončilo. Mužstvo Moravice tak do druhého poločasu muselo nastoupit bez těchto dvou klíčových hráčů, což přineslo poněkud snížení herní aktivity, i když střídající David Kopeček ve středu obrany a Ondřej Kopeček předvedli dobrý výkon. Ondřej Kopeček založil z postu levého obránce útočnou akci a z jeho finální přihrávky dal Doležel vedoucí gól Moravice. Hosté srovnali v 72. minutě na 1:1. Tři minuty scházely do konce zápasu, když Pohanka z obrany poslal dlouhý míč na volného Doležela, který se po uvolnění dostává z pravé strany do „šestnáctky“ hostí a z dosti značného úhlu dává gól. Moravice se ujala vedení a udržela je až do konce utkání.

Závěrem lze konstatovat, že pro Moravici byly klíčové momenty zranění dvou stěžejních hráčů, krytí penalty a využití dvou gólových šancí ze čtyř, zatímco Velká Štáhle mimo neproměněné penalty nedokázala využít několik „gólovek“, k čemuž přispěl i vynikající výkon moravického brankáře Poláška.

Příští sobotu hraje Moravice na hřišti ve Vysoké, v 15 hodin.