Podzim 2017 - výsledky odehraných zápasů

FOTBALOVÝ SERVIS
DOLNÍ MORAVICE - OKRESNÍ PŘEBOR - PODZIM 2017
7. 4. 2018 MORAVICE – STARÉ MĚSTO
0 : 4

Po dvou odložených jarních kolech, kdy pro nepříznivé počasí musela být odložena utkání Moravice se Světlou Horou a Vrbnem, bylo v sobotu 7. dubna odehráno mistrovské utkání jarní části okresního přeboru ročníku 2018.
Moravice hostila Staré Město, kterému podlehla 0 : 4. Hosté jsou po podzimní části na 4. místě tabulky.
Moravice hrála v sestavě:
Polášek – Kubját (55. Czorniak), Pohanka, Bureš, Ondřej Kopeček (70. David Kopeček) –Daniel Kopeček (80. Matějíček), Schwarz, Vala, Cetkovský (80. Pohaněl) – Skřivánek(46. Horňák), Doležel.
Utkání řídil rozhodčí Barčík.
Branky:
15. min. 0 : 1.
41. min. 0 : 2 = pokutový kop
61. min. 0 : 3
71. min. 0 : 4.
Moravice měla příležitostí ke vstřelení branky hned několik: 3. min. hlavička Dana Kopečka jde nad břevno, v 10. min. střílí hlavou Vala. Ve 13. min. Skřivánek v 16 střílí těsně vedle tyče. Ve 22. min. se Doležel ocitá v 16, ale netrefuje branku. Ten samý hráč ve střelecké pozici – míč jde nad branku. Největší šanci má ve 46. minutě Horňák, který se ocitl sám před soupeřovým brankářem a z „malého vápna“ trefuje břevno. Stále platící pravidlo ve fotbale „nedáš – dostaneš“ si v tomto utkání vybralo svou daň a Moravice doplatila na své nevyužité šance ještě dvěma góly ve své síti.
Soupeř měl tři šance ze hry a ty využil na 100%. Čtvrtý gól přidal z penalty. Na obdržených brankách není obrana domácích úplně bez chyby a když k tomu přidáme neproměňování šancí, výsledek není udivující. Moravickým útočníkům chyběla při zakončování rozvaha. Jako pozitivum je snaha hráčů o kombinační hru. Negativem je zranění Kubjáta.

Jindřich Zoth

14. 4. 2018 TŘEMEŠNÁ - MORAVICE
5 : 3

V sobotu 14. dubna odehrála Moravice své druhé mistrovské utkání na hřišti v Třemešné. Výsledek 5:3 byl sice úrodný na branky, ale vyšel nepříznivě pro Moravici.

Začátek utkání i průběh prvního poločasu nenasvědčoval dosaženému výsledku. Zvrat utkání na stranu domácích přinesl až druhý poločas, a to hned od začátku, kdy Moravice během osmi minut inkasovala 3 góly. Domácí tím získali vedení 4:2 i převahu ve hře. Ta přinesla v 79. minutě zvýšení z druhého pokutového kopu, nařízeného proti Moravici, na 5:2. V závěru utkání Moravice snižuje pro ni nepříznivý výsledek na konečných 5:3.
Branky:
14.min. 0 : 1 Doležel otevírá skóre utkání
16.min. 1 : 1 domácí vyrovnávají
17.min. 1 : 2 Dan Kopeček zvyšuje, Moravice se opět ujímá vedení
46.min. 2 : 2 domácí vyrovnávají z pokutového kopu
50.min. 3 : 2 domácí zvyšují a ujímají se vedení
54.min. 4 : 2 domácí zvyšují náskok
79.min. 5 : 2 domácí zvyšují pokutovým kopem
81.min. 5 : 3 Horňák snižuje na rozdíl dvou branek
Polášek – Cetkovský (84. Jandel), Pohanka, Bureš, Ondřej Kopeček – Škodák, Schwarz, Vala (34. Ščudla), Dan Kopeček – Doležel, Horňák.
Utkání řídil rozhodčí: Macík.
Moravické čekání na jarní body se tak prodlužuje k dalšímu utkání, kdy Moravice hostí na svém hřišti v sobotu 21. dubna v 16 hodin Nové Heřminovy.

J. Zoth

DOLNÍ MORAVICE - OKRESNÍ PŘEBOR - PODZIM 2017 – JARO 2018
21. 4. 2018 MORAVICE – NOVÉ HEŘMINOVY
3 : 4

V sobotu 21. dubna odehrála Moravice své třetí jarní mistrovské utkání. Na domácím hřišti hostila Nove Heřminovy a prohrála 3 : 4.
Moravice odehrála toto utkání v sestavě:
Polášek – Cetkovský, Pohanka, David Kopeček, Ondřej kopeček (75. Czorniak) – Dan Kopeček, Schwarz, Škodák, Baštrnák (60. Kováč) – Doležel, Ščudla (46. Vala).
Branky za Moravici:
Dan. Kopeček, Doležel, Polášek
Utkání řídil rozhodčí: Jedlička.
Průběh utkání:
12.min. 0 : 1 – ztráta míče u záložníků a hosté jdou do otevřené moravické obrany.
20.min. 1 : 1 – Dan. Kopeček vyrovnává.
41.min. 2 : 1 – Doležel získává Moravici vedení.
51.min. 2 : 2 – chyba moravické obrany a hosté vyrovnávají.
68.min 2 : 3 – obrana Moravice při tlaku soupeře brání nedovoleným způsobem, hosté z nařízeného pokutového kopu získávají vedení.
75.min. 3 : 3 – za faul na moravického útočníka v „šestnáctce“ rozhodčí nařídil „penaltu“ a Polášek vyrovnává.
77.min. 3 : 4 – přes moravického krajního obránce se do střelecké pozice dostává útočník hostů a dostává je do vedení.
Utkání plné zvratů, ve kterém se Moravice svými chybami ve hře a hlavně nevyužitím brankových příležitostí (Doležel, Baštrnák, Dan. Kopeček) opět připravila o zisk bodu.
K příštímu utkání jede Moravice v sobotu 28. 4. do Staré Vsi.

J. Zoth

05. 05. 2018 MORAVICE – ŠIROKÁ NIVA
2 : 1

Po nevydařeném utkání ve Staré Vsi odehrála Moravice další, v pořadí již páté, mistrovské utkání. Hrála v sobotu 5. května na domácím hřišti. Soupeřem byla Široká Niva a Moravice vyhrála 2 :1, po poločase 2 : 0.

Sestava Moravice:
Polášek – Bureš, Škodák, David Kopeček (70. Czorniak), Ondřej Kopeček – Horňák, Pospíšil, Baštrnák (75. Pohaněl) – Dan. Kopeček, Doležel (85. Matějíček), Vala.

Branky:
8. min. 1 : 0 Vala
15.min. 2 : 0 Dan Kopeček
54.min. 2 : 1 hosté

Další gólové šance byly ještě i v prvním poločase – ve 27. minutě Doležel nastřeluje tyč soupeřovy branky a ve 30. minutě jde míč z Baštrnákovy kopačky těsně vedle branky. To bylo vše, co Moravice z tlaku první půli vytěžila.

V 54. minutě se hostům podařilo snížit na 2 : 1 a z utkání se stává drama se snahou hostí vyrovnat a úsilím domácí Moravice udržet vedení, což se jí nakonec podařilo.
Moravice měla několik dalších šancí na zvýšení skóre, ale Doležel, Pohaněl ani Vala je nedokázali využít. Moravice praktikovala v prvním poločase hru se třemi hráči v záložní řadě a třemi útočníky.
Tento herní systém byl úspěšný v prvním poločase, ve druhém poločase již bohužel nedovolily ubývající síly pokračovat v nasazení z poločasu prvního.

J. Zoth

08. 05. 2018 MORAVICE – SVĚTLÁ HORA
6 : 0

V úterý 8. května hrála Moravice další zápas, tentokrát proti Světlé Hoře.

Polášek – Bureš, Škodák, David Kopeček (60. Czorniak), Ondřej Kopeček (70. Matějíček) – Dan Kopeček, Schwarz, Pospíšil (63. Pohaněl), Baštrnák (60. Horňák) – Doležel, Vala (51. Ščudla).

Rozhodčí: Jedlička

Branky:
23.min. 1 : 0 - Doležel z pokutového kopu
33.min. 2 : 0 – Vala ze hry
35.min. 3 : 0 – Doležel z trestného kopu
40.min. 4 : 0 – Doležel ze hry
60.min. 5 : 0 – Dan Kopeček ze hry
70.min. 6 : 0 - Ščudla ze hry.

Prvních 10 minut se Moravici hra moc nedařila, hráčům chyběl pohyb. Přesto měl Vala šanci skórovat, když se ocitl v tělesné blízkosti branky hostí, ale nedokázal do ní míč dostat. Poté se ve střelecké pozici ocitá Doležel a jeho střela však jde nad břevno. Tentýž hráč dvě minuty nato z bezprostřední blízkosti opět střílí nad soupeřovu branku. Další průběh utkání je ze strany domácích poznamenán podstatným zlepšením hry. Když v třiadvacáté minutě hráč hostí rukou zabrání proniknout vystřelenému míči v „16“ do branky, je z toho pokutový kop pro domácí a vyloučení hráče hostí, kteří tak dále utkání odehrají o deseti hráčích. Moravice pokutový kop zužitkuje ve vedoucí branku. Zlepšená aktivita a úsilí domácího mužstva v dalším průběhu utkání přináší náskok o další branky, první poločas končí 4 : 0 pro Moravici.
V druhé polovině utkání domácí přidají k vítězství ještě 2 branky.

J. Zoth

19. 05. 2018 MORAVICE – VYSOKÁ
1 : 2

V sobotu 19. května odehrála Moravice na domácím hřišti mistrovské utkání, ve kterém prohrála s Vysokou 1 : 2.
Polášek – Czorniak, Bureš, David Kopeček, Ondřej Kopeček (85. Matějíček) – Horňák (46. Ščudla), Schwarz, Pospíšil, Vala – Doležel, Pohaněl.
Utkání řídil rozhodčí Jedlička.
Branky:
21.min. 0 : 1 hosté
70.min. 1 : 1 Vala
85.min. 1 : 2 hosté
Moravici se nedaří získat potřebné body k udržení se v OP. Zbývá odehrát 6 utkání, ze kterých je potřeba získat alespoň 6 bodů. Nebude to proti soupeřům – jako je V. Štáhle, Rudoltice, Vrbno, Jindřichov, Rýmařov B a Břidličná B, lehké. Bude záležet na odhodlání a vůli hráčů dotáhnout soutěž do zdárného konce.

J. Zoth

26. 05. 2018 MORAVICE - RUDOLTICE
4 : 2

V sobotu 26. května odehrála Moravice mistrovské utkání na domácím hřišti a po poločase 2 : 2 zvítězila nad Rudolticemi 4 : 2. Moravice tím získala další potřebné body pro setrvání v okresním přeboru.

Polášek – Bureš, David Kopeček, Kováč, Ondřej Kopeček – Daniel Kopeček (50. Matějíček), Schwarz, Pospíšil, Horňák – Pohaněl (60. Kutlák), Tomáš Kopeček.

Utkání řídil rozhodčí Muroň. Nutno poznamenat, že s přehledem.

Moravici chyběli někteří hráči ze základní sestavy, jako Vala, Doležel, Ščudla, Pohanka,Cetkovský, Kubját. Ale hráči přítomní na hřišti odvedli pracovitý a bojovný výkon a vítězství si zasloužili. Hned v úvodu utkání se Moravice ujala vedení, když Horňák pronikl za soupeřovu obranu a brankáři nedal šanci. Takže Moravice již v 5. minutě vedla 1 : 0. Ve 14. minutě se tentýž hráč dostává do podobné střelecké situace, proměňuje ji a Moravice zvyšuje náskok na 2 : 0. Minutu na to soupeř z prostoru levého křídla táhlým míčem ke vzdálenější tyči snižuje na 2 : 1. Čtyřiadvacátá minuta přináší vyrovnání, když v souboji o míč s útočníkem hostí není náš obránce úspěšný a hosté dávají druhý gól na 2 : 2.

V druhém poločase je hra vyrovnaná. Až v 78. minutě proniká Schwarz za soupeřovu obranu a jeho gólem se Moravice ujímá vedení 3 : 2. Zbytek utkání je snaha soupeře o vyrovnání proti úsilí domácích udržet vedení. Po faulu na pronikajícího moravického útočníka v „16“ nařídil rozhodčí penaltu, ale po dohadování s hosty ji odvolal. Úplně v závěru – v 89. minutě zápasu moravický útočník Kutlák dezorientoval svým pohybem soupeřova obránce a ten míč při obranném zákroku nasměřoval do vlastní branky.

Je to cenné vítězství nad soupeřem z 2. místa tabulky.