Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2018 Okresního přeboru TJ Sokol Dolní Moravice

15. 8. 2018

FOTBALOVÝ SERVIS DOLNÍ MORAVICE – PODZIM 2018.


11. 8. 2017 NOVÉ HEŘMÍNOVY - DOLNÍ MORAVICE
0:2


V sobotu 11. srpna zahájila Moravice mistrovským utkáním v Nových Heřmínovech podzimní část v okresním přeboru ročníku 2018 – 2019.
V tomto utkání měla Moravice po celý průběh hry převahu. Vedoucí branku vstřelil v 16. minutě Tomeček a pak následoval koncert nevyužitých šancí ke skórování. Na 2:0 pro Moravici upravil stav Cetkovský až v 89. minutě.


Moravice hrála v sestavě: Dočkálek – Kubját, Pavel Kopeček, Bureš, Ondřej Kopeček – Pohanka, Schwarz, Vajdík Alois (David Kopeček), Cetkovský – Sekanina (Škodák), Tomeček.
Utkání řídil rozhodčí Chačik.
V novém soutěžním ročníku okresního přeboru 2018 – 2019 dochází k úpravě hracích pravidel v tom směru, že mužstva mohou v průběhu utkání střídat tzv. „hokejovým způsobem“. To znamená, že vystřídaný hráč může být použit pro další střídání.


Do podzimní části moravické mužstvo doznalo v hráčském kádru několik změn.
Z mužstva odešli: Petr Polášek do Staré Vsi, Radek Doležel do Rýmařova a Miroslav Ščudla ukončil činnost. Do mužstva přišli hráči: Pavel Dočkálek jako brankář ze Staré Vsi, Josef Tomeček, Adam Vajdík, Pavel Kopeček a Jakub Sekanina z Rýmařova. Jsou to mladí hráči. Do kádru mužstva se po vyléčení zranění vrátil Alois Vajdík a Jiří Škodák. Věkový průměr je v mužstvu 27 let.
V příštím kole v sobotu 18. srpna hostí Moravice na domácím hřišti Širokou Nivu.


J. Zoth


FOTBALOVÝ SERVIS
DOLNÍ MORAVICE - OKRESNÍ PŘEBOR - PODZIM 2018

18. 08. 2018 MORAVICE - ŠIROKÁ NIVA
5 : 1


V sobotu 18. srpna hrála Moravice druhé mistrovské utkání na vlastním hřišti se Širokou Nivou. Moravice chtěla zopakovat svůj dobrý výkon z předešlého utkání, kdy z hřiště Nových Heřminov dovezla tři body za výhru 2:0. Svůj úmysl začala plnit hned od začátku zápasu, kdy hostům ve 4. minutě Tomeček dává první branku. V 18. minutě zvyšuje Ondřej Kopeček na 2:0. O deset minut později ve 28. minutě dává svůj druhý gól Tomeček a stav prvního poločasu upravuje na 3:0 pro domácí.
Hned v úvodu druhého poločasu ve 46. minutě Vala zvyšuje na 4:0. V 54. minutě se gólově prosadili i hosté. Při nedostatečném krytí soupeře došlo ke snížení skóre na 4:1. Bylo to v čase, kdy Moravice polevila ve své aktivitě. V 66. minutě je v šestnáctce soupeře faulován Adam Vajdík. Pokutový kop provádí Dočkálek a upravuje stav na 5:1. To už zůstvává do konce utkání. Hosté měli v 80. minutě příležitost skórovat z penalty za faul na jejich pronikajícího útočníka. Hříšníkem byl Dočkálek. Svoji chybu však stoprocentně odčinil tím, že soupeři pokutový kop chytil.
S výjimkou 15 minut v druhém poločase měla Moravice značnou převahu, což nakonec vyjadřuje výsledek utkání.
Moravice hrála v sestavě: Dočkálek – Kubját, Pavel Kopeček, Bureš, Ondřej Kopeček (David Kopeček) – Cetkovský (Jandel), Alois Vajdík, Schwarz, Adam Vajdík – Tomeček, Vala.
Utkání řídil rozhodčí Sedlák.
K dalšímu utkání zajíždí Moravice v sobotu 25. srpna do Starého Města u Bruntálu. Začátek utkání je v 16:30.

 

J. Zoth


FOTBALOVÝ SERVIS
DOLNÍ MORAVICE - OKRESNÍ PŘEBOR - PODZIM 2018
25. 08. 2018 STARÉ MĚSTO - MORAVICE
0 : 1


V pořadí třetí soutěžní utkání odehrála Moravice v sobotu 25. srpna ve Starém Městě.
Družstvo hrálo v sestavě: Dočkálek – Bureš, Pospíšil, Pohanka, Ondřej Kopeček – Adam Vajdík, Schwarz, Alois Vajdík (Baštrnák), Cetkovský (Pohaněl) – Tomeček, Vala (Sekanina).
Utkání řídil rozhodčí: Birdač.
Několik sezón nazpět Moravice s tímto soupeřem nebodovala venku ani doma. Až letos prolomila tuto nepříznivou situaci a to přímo na hřišti ve Starém Městě. Od začátku utkání moravičtí hráči aktivní hrou získávali převahu nad domácími a dostávali se do „šestnáctky“, ale chybělo úspěšné zakončení. Šance na gól se naskytla ve 25. minutě, když Sekanina míč poslal hlavou do „šibenice“, brankář domácích však stačil
střelu vytěsnit nad branku. V závěru prvního poločasu Moravice ve svém úsilí polevila a dala domácím možnost převzít iniciativu a ti dlouhými vysokými přihrávkami na své útočníky ohrožovali branku Moravice.
Po přestávce hosté opět začali s aktivní hrou, kterou získali nad domácími převahu. Měli několik příležitostí ke skórování (Tomeček, Cetkovský, Sekanina), ale v posledním okamžiku domácí obrana jejich střely stačila odvrátit. Přispělo k tomu zaváhání moravických útočníků. Začalo být jasné, že kdo dá gól, ten asi toto utkání vyhraje. Povedlo se to Moravici. V 82.minutě Vala dává na 0:1 pro hosty. Závěr utkání vyzněl velkou snahou
domácích vyrovnat. Obětavá hra moravických jim to však nedovolila a 3 body za vítězství si odvezla Moravice, která ze tří odehraných utkání získala plný počet devíti bodů.
V příštím utkání v sobotu 1. září hostí Moravice v 16 hodin na svém hřišti Zátor.


J. Zoth


FOTBALOVÝ SERVIS
DOLNÍ MORAVICE - OKRESNÍ PŘEBOR - PODZIM 2018
01. 09. 2018 MORAVICE - ZÁTOR
5 : 3


V sobotu 1. září odehrála Moravice další mistrovské utkání na domácím hřišti se Zátorem. Sestava Moravice: Dočkálek – Pavel Kopeček, Pohanka, Pospíšil, Ondřej Kopeček (David Kopeček) – Baštrnák, Schwarz, Alois Vajdík (Bureš), Cetkovský – Tomeček (Pohaněl), Vala.
Branky: v 10. minutě hosté zaútočili do nepozorné moravické obrany a ujímají se vedení 0:1. V 18. minutě Vala vyrovnává na 1:1. 22. minuta přináší gólem Baštrnáka vedení domácích na 2:1. Ve 29. minutě Cetkovský za přispění obránce hostí, který Cetkovského přihrávku sráží do vlastní branky, zvyšuje na 3:1. Tak končí první poločas, ve kterém domácí měli převahu. Tu si udrželi i po přestávce. Ve 47. minutě si obrana domácích svou nekoncentrovaností zadělala na problém při bránění a toho využili hosté a snížili na 3:2. Uklidnění pro Moravici přinesla 69. minuta, kdy Vala zvyšuje na 4:2 a poté v 79. minutě Pohaněl dává gól na 5:2. V 82. minutě opět nedůsledné bránění moravické obrany využívá soupeř ke skórování a stav 5:3 se již do konce utkání nemění. Celé utkání měla Moravice znatelnou převahu. Obdržené branky jdou na vrub domácí obrany, která tentokrát neměla svůj den a dovolila soupeři třikrát skórovat a uhrát tak pro něj přijatelný výsledek. Na hostech bylo sympatické, že po celé utkání hráli snaživou hru se snahou zkorigovat nepříznivý stav, což se jim díky třem „výpadkům“ moravické obrany podařilo.

 

J. Zoth.